Úvěrové registry dlužníků

Takzvané úvěrové registry fungují v České republice již řadu let a je jich hned několik, každý funguje svým způsobem jinak. Jde o databázi, ve které jsou evidovány osoby anebo organizace, které jsou ve zpožděním se splácením svých závazků. Některé databáze evidují nejen dluhy, ale i řádné splácení a pak zde mluvíme o pozitivním registru. Smyslem těchto registrů je pomoc bankám i jiným subjektům, zjišťovat spolehlivost svých budoucích zákazníků, kterým hodlají poskytnut půjčku. Zjednodušeně řečeno registry shromažďují informace, které poskytují dalším věřitelům.

smlouva

Registry v ČR:

SOLUS

registr, který vede Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům. Do Solusu registru se shromažďují informace o takových úvěrech, který nebyly řádně spláceny.

BRKI

je zkrátka Bankovního registru klientských informací, kde se shromažďují informace o bankovních úvěrech, i těch nesplacených. Jsou zde zaznamenány i ty nejmenší přestupky. Více na CBCB

NRKI

je Nebankovní registr klientských informací, kde se taktéž shromažďují informace o platební morálce klientů, především leasingových a splátkových společností, a jsou využívány pro další společnosti při posuzování úvěrů. Více na CNCB

Centrální registr úvěrů

vede Česká národní banka a do tohoto registru mohou přispívat svými informacemi banky a zároveň do něj mohou nahlížet. Banky tento registr používají při posuzování žádosti o půjčku a ihned se tak o žadateli dozví, zda už nějaký úvěr měl, od které instituce a jak jej splácel.

Datum vložení: 28.4. 2016

5000 Kč

PŮJČKA IHNED NA ÚČET?

Rychlá a nenáročná malá půjčka, kterou můžete získat za pár minut. Půjčka ihned na účet může být vaše už do 5 minut.

Paní

PŮJČKA BEZ REGISTRU

Jak získat půjčku bez registru? Jaké máte možnosti, pokud máte záznam v registru dlužníků? Půjčka může být dostupná i Vám.

kolektiv

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Lidé s nižší bonitou získají půjčku spíše u nebankovních společností, než v bance. Nebankovní půjčka je jednodušší a dostupnější než půjčka v bance.